niedziela, 22 grudnia 2013

Świąteczne inspiracje - Turkus i srebro


Witajcie :)
Pora na ostatnie już
z serii świątecznych inspiracji
u przetarło się :)

Mam nadzieję, że w tym zabieganiu
i świątecznej gorączce
znajdziecie chwilkę, żeby przycupnąć,
dając sobie chwilę oddechu ;) 

Troszkę się tych pomysłów uzbierało,
zamiast więc przedstawiać 
wszystko w jednym,
długaśnyyyyym poście,
postanowiłam podzielić
całość na części.

Tak więc część pierwsza. Motyw przewodni poniższych dekoracji to turkus i srebro, dla mnie połączenie idealne, a w połączeniu z wiklinowym wiankiem... prezentuje się tak ;)Do ozdobienia wianka użyłam kawałka taśmy dekoracyjnej imitującej jutę, owijając wiklinowy podkład, a następnie formując z niego kokardę. Kompletu bombek utrzymanych w turkusowo - srebrnej tonacji.Dodatkowo dodałam jeszcze maleńkie białe kuleczki jako uzupełnienie całości. A całość postanowiłam urozmaicić brzozowymi witkami, które pobieliłam (oszroniłam). :)


Nie wiem jak to się stało, że jako maniaczka wianków wszelakich zmajstrowałm tylko jeden wianuszek?! Ale lepszy jeden turkusowy niż żaden ;)

Druga turkusowa inspiracja to podłużny stroik, stworzony na bazie z kory brzozowej.

Do ozdobienia użyłam trzech grubych kawałków brzozowej kory, które skleiłam tak ze sobą, żeby była pomiędzy nimi różnica poziomów. Pomiędzy korą znajdują się turkusowe świeczniki oraz brzozowe, pobielone witki, a całość uzupełniona jest bombeczkami, tymi dla których nie było już miejsca na wianku ;) Na koniec całość delikatnie oprószyłam śniegiem w spray'u.

Maleńki komplet bombek (27 sztuk) jak widać okazał się bardzo ekonomiczny. Można z niego wyczarować dwie dekoracje (na pewno udałoby się jeszcze coś dodatkowego wyczarować;)), które sprawdzą się we wnętrzach gdzie nie można sobie pozwolić na postawienie choinki :)
Użycie wiklinowego wianka i mocowanie dekoracji na taśmie, jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ po sezonie bożonarodzeniowym, wystarczy oderwać powstałą aplikację i już mamy wianek gotowy do innych aranżacji :)

pozdrawiam,
paniKa :)

1 komentarz:

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.